Fundacja Uskrzydlamy wyrosła ze społecznej odpowiedzialności biznesu firmy SuperDrob.

KIM JESTEŚMY?

Ktoś kiedyś powiedział, że w DNA naszej firmy SuperDrob, przy której działa Fundacja Uskrzydlamy wpisany jest CSR

tzn. że poza biznesem mamy naturalną potrzebę, żeby dzielić się wypracowanym przez siebie zyskiem. I nie robimy tego na pokaz, ale dlatego, że uważamy, iż tak należy, że w ten sposób możemy – prowadząc biznes –  sprawiać, że świat staje się lepszym.

Stąd wiele społecznych projektów, które udało nam się zrealizować – samodzielnie jak również z innymi organizacjami i fundacjami. Wspieramy Warszawskie ZOO, wspomagamy rodzinny Orszak Trzech Króli – największe uliczne jasełka na świecie. Sponsorujemy dzieci z 8 klubów sportowych, przekazujemy nasze produkty kilkunastu fundacjom i instytucjom. Dbamy o środowisko sprzątając las i rzekę Świder. W sumie w ciągu roku SuperDrob  wspiera ponad sto różnych imprezach. Integrujemy naszych pracowników na rodzinnym kolędowaniu oraz na naszej chyba największej firmowej imprezie, jaką jest Międzynarodowy Festiwal Kultur. Jest sport, pyszne jedzenie i świetna zabawa. Daje mnóstwo satysfakcji, kiedy widzimy ile radości te działania przynoszą naszym pracownikom i innym osobom, które można już liczyć w tysiącach!

Firma SuperDrob znana ze świetnych produktów drobiowych coraz częściej postrzegana jest również jako firma, która specjalizuje się w tworzenia dobra. I to z pewnością zjednuje nam przychylność i zaufanie konsumentów.

 

 

NASZE CELE


Dajemy szansę i edukujemy.

Fundacja Uskrzydlamy wyrosła ze społecznej odpowiedzialności biznesu firmy SuperDrob.

Fundacja ma na ten moment dwa sztandarowe projekty: Letnie i Zimowe Półkolonie oraz Fundusz Stypendialny. Są też mniejsze: wysłaliśmy np  nasze dzieci sławnym żaglowcem Pogoria w miesięczny rejs Szkoły Pod Żaglami. Te projekty są skierowane do dzieci naszych pracowników. Dodatkowo wspieramy również dzieci z domów dziecka w Otwocku. Realizując strategię CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu chcemy wspierać talenty i pasje dzieci naszych pracowników, ale również pomagać tym dzieciom, które zostały pozbawione miłości swoich rodziców i ich szanse życiowe są przez to znacznie mniejsze.

01.

— Fundusz Stypendialny

Dzięki wsparciu finansowemu, uczniowie szkół i studenci mogą sfinansować kursy i warsztaty rozwijające ich talenty lub zakupić przedmioty niezbędne do kontynuacji ich sportowych lub artystycznych pasji np. specjalistycznych butów do siatkówki czy maszynę do szycia.
02.

— Letnie i Zimowe Półkolonie

Atrakcyjny program edukacyjno-rekreacyjny skierowany do dzieci pracowników SuperDrob
03.

— Wolontariat Pracowniczy

Każdy z  pracowników firmy SuperDrob ma prawo wykorzystać jeden dzień swojej pracy na rzecz wolontariatu.

,,Bardzo się cieszę, że spełniło się moje marzenie, jakim była fundacja. Mojego marzenia, by w ramach działalności biznesowej dzielić się z innymi, tym, co produkujemy, ale również swoim czasem i sercem. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani przy jej tworzeniu. Dziękuję też wszystkim osobom, w tej chwili w niej działają i tym, które inspirują. Mamy też wśród naszych pracowników grono wolontariuszy, którzy angażują się w fundacyjne projekty. Razem możemy więcej!” –  Randa Ombach, prezes Fundacji SuperDrob Uskrzydlamy