Fundacja SuperDrob „Uskrzydlamy” niesie pomoc obywatelom Ukrainy

W obliczu trudnej sytuacji związanej z agresją rosyjską w Ukrainie, Fundacja SuperDrob „Uskrzydlamy” aktywnie pomaga i wspiera pracowników, ich rodziny, bliskich – obywateli Ukrainy.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom i udzielamy natychmiastowego wsparcia w postaci: zbiórki pieniężnej, środków medycznych, produktów żywnościowych, zaspokajania dóbr materialnych, zakwaterowania, zapewnienia opieki dla ukraińskich dzieci i zajęć aktywizujących dla ich matek, a także wsparcia psychologicznego i prawnego. Ostatnie dni są dla wszystkich egzaminem z solidarności, wrażliwości oraz empatii, który jako organizacja odpowiedzialna społecznie i jako ludzie, staramy się zdać jak najlepiej.  

Fundacja „Uskrzydlamy”, działająca przy firmie SuperDrob realizuje swoją misję społeczną z oddaniem drugiemu człowiekowi – jego problemom i potrzebom. W obecnym czasie nasze działania szczególnie koncentrują się na pomocy Ukrainie. Obecny i przyszły los naszych bliźnich, nie jest nam obojętny. Zakres wsparcia obejmuje szerokie spektrum działań. Wspieramy zarówno walczących o swoją wolność, jak i tych poszukujących bezpiecznego schronienia poza swoim krajem ojczystym. Jest to ogromnie trudna misja, która wymaga od nas pełnej mobilizacji i gotowości do podejmowania wspólnych działań. Jej wymiar to z jednej strony skuteczna pomoc, a z drugiej zdolność współdziałania i solidaryzowania się z obywatelami Ukrainy.   

Powołaliśmy specjalny zespół, który koordynuje firmową pomocą humanitarną dla uchodźców. Częścią tego zespołu są również ukraińscy pracownicy, gdyż w ten sposób możemy najlepiej poznać ich szczególne potrzeby. Spotykając się, rozmawiając i wzajemnie wysłuchując – razem wypracowujemy najlepsze rozwiązania.

Dedykowana Ukraińcom pomoc Fundacji „Uskrzydlamy”, wiąże się ze współpracą z szeregiem placówek kulturalno-oświatowych, lokalnymi władzami oraz organizacjami pozarządowymi. Ponadto, w ramach Grupy Kapitałowej SuperDrob wielu pracowników spółki włączyło się w organizację noclegów dla uchodźców, przyjmując potrzebujących również w swoich prywatnych domach. Przeciwdziałanie dramatycznej sytuacji to równocześnie czynny udział w sztabach kryzysowych, zaangażowanie w tworzenie radiowych materiałów medialnych, zapewnienie wsparcia psychologicznego i prawnego, organizowanie zbiórek pieniężnych, ubrań, zabawek, środków higienicznych, materiałów opatrunkowych oraz medykamentów.

Poza zbiórką środków finansowych na rzecz mieszkańców Ukrainy, staramy się też zapewnić opiekę dla dzieci uchodźców i ich matek. W tym także w zakresie różnego rodzaju zajęć aktywizujących. Dzięki współpracy z placówkami zajmującymi się: sportem, kulturą czy edukacją, ukraińskie żony i matki mogą chociaż na chwilę oderwać się myślami od trudnej sytuacji panującej w ich Ojczyźnie. Chcemy dać im możliwość, by zaznać odrobiny normalności.

Dodatkowo, przekazujemy tony produktów żywnościowych SuperDrob różnym organizacjom, NGO-som, firmom czy osobom prywatnym, które udzielają potrzebującym schronienia u siebie w domach. Wewnątrz spółki, wśród pracowników, również prowadzimy liczne akcje zarówno informacyjne, jak i solidarnościowe. To przykładowo noszenie przypiętych wstążek w ukraińskich barwach, sporządzenie oficjalnego listu do Ukraińskich Pracowników, czy też efektywna komunikacja mailowa, obejmująca wszystkich pracowników spółki z prośbą o wsparcie oraz zaangażowanie.

Robimy, co możemy, bo to nasi ludzie, nasi koledzy i koleżanki z pracy, których ojcowie, bracia, synowie dzielnie walczą – wcale nie tak daleko – o wolność swoją, ale i być może naszą.

Mи разом з вами!

fb-share-icon

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *