Nasze wakacyjne projekty

Karczewskie półkolonie

Półkolonie zostały zorganizowane we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Karczewie. Rozpoczęły się z dniem 4 lipca i trwały przez cztery tygodnie. Dzieci i wnuki Pracowników SuperDrob miały okazję doświadczyć wielu pozytywnych wrażeń. Każdy turnus był wypełniony super przygodami. Poza mnóstwem atrakcji, jak co roku, Fundacja Uskrzydlamy zadbała o pełne bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Program łączył zajęcia twórcze, kreatywne i edukacyjne. Nieodłącznym elementem były zabawy integracyjne, które pozwoliły nawiązać relację pomiędzy dziećmi poprzez budowanie koleżeńskich więzi. Scenariusz półkolonii zawsze realizuje prostą zasadę – „Ucząc – bawić, bawiąc – uczyć”, aby uczestnicy w formie zabawy mogli równocześnie dowiedzieć się nowych rzeczy. Podczas wakacyjnych półkolonii nie zabrakło emocji. Organizatorzy zapewnili aktywny i mądry wypoczynek. Nie było czasu na nudę, a zadowolenie dzieci było widać po ich uśmiechniętych twarzach.

Półkoloniści uczestniczyli m.in. w takich atrakcjach, jak: gry i zabawy integracyjne, zajęcia sportowe i plastyczne, wyjazd do parku trampolin, dmuchańce, zajęcia edukacyjne w jednostce Straży Pożarnej, wycieczka do Lasu Odkrywców (wspinaczka, labirynty, zjeżdżalnie), park linowy, park wodny czy wesołe miasteczko.

5-dniowe półkolonie w warszawskim ZOO

Oprócz karczewskich półkolonii w ramach sponsoringu warszawskiego ZOO i współpracy z Fundacją Panda, trójka dzieci Pracowników SuperDrob mogła uczestniczyć w półkoloniach pt. „W pięć dni dookoła świata” organizowanych w Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. Dzieci, jak wskazuje sam tytuł projektu, spędziły tam pięć dni, odkrywając fascynujący świat zwierząt, pochodzących z odległych krajów. Półkoloniści co dzień w swojej podróży odwiedzali nowy kontynent z innymi gatunkami zwierząt. Mieli okazję poznać mnóstwo ciekawych informacji na ich temat, jak też samodzielnie nakarmić słonie i żyrafy. Wakacje w ZOO były czasem radosnym i pełnym wrażeń. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także przyswoiły dużą dawkę wiedzy.

Jastarnia dla Rodzin

W tegorocznym wyjeździe do Jastarni uczestniczyły zarówno polskie, jak i ukraińskie rodziny. Wakacyjny projekt sprzyjał integracji obu narodowości, a zarazem był to beztroski czas na spędzenie pięknych chwil razem z rodziną, wspólny relaks, a także możliwość skorzystania z szeregu atrakcji na łonie natury. W nadmorskim wypoczynku łącznie wzięło udział 46 uczestników z Polski i Ukrainy.

Polsko-ukraiński obóz „Tygrysy”

Historia obozu pt. „Tygrysy” sięga 60 lat wstecz. Przez wiele lat corocznie organizacją zajmował się Ks. Mirosław Mikulski. Od jakiegoś czasu za ich przygotowanie odpowiedzialny jest ks. Tomasz Połomski. W ramach współpracy z parafią Św. Jana Kantego (w Legionowie), zapewniliśmy darmowy wyjazd dla swoich podopiecznych. To dwie rodziny – jedna polska, a – druga ukraińska (jako forma wsparcia dla uchodźców). Obóz trwający 2 tygodnie, odbywa się w okolicy Rucianego-Nidy (na Mazurach). Ma charakter survivalowy – jego uczestnicy śpią pod namiotami, korzystają z polowej kuchni i jadalni, pomagają w przygotowaniu posiłków i włączają się w życie obozowe. Na kąpiel w wannie trzeba czekać aż do powrotu do domu, do tego czasu frajdą i dla niektórych nowym doświadczeniem jest kąpiel w jeziorze Bełdany 😊. W kolejnych latach planujemy rozszerzyć projekt o wyjazd większej liczby rodzin.

fb-share-icon