Podopieczni Fundacji na półkoloniach w ZOO

W ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego „PANDA”, trójka naszych małych podopiecznych uczestniczyła w półkoloniach w ZOO „W pięć dni dookoła świata”. Dzieci odbyły 5-dniową przygodę, eksplorując fascynujący świat zwierząt. Każdego dnia odbywali daleką „podróż” na inny kontynent, poznając różnorodne gatunki zwierząt. Dowiedzieli się o nich wielu ciekawostek i zaczerpnęli porządnej dawki wiedzy. Dużą atrakcją były również warsztaty bębniarskie prowadzone przez Ricky Liona z Konga. Dzieci miały okazję nauczyć się grać na afrykańskich instrumentach i śpiewać tamtejsze piosenki. Ten atrakcyjny wypoczynek sprzyjał rozwijaniu zainteresowań poznawczych oraz otwieraniu się na różnorodność kulturową. Wakacje w ZOO były czasem radosnym i pełnym emocji.

Poniżej zdjęcia z półkolonii ⬇😉.

Poprosiliśmy o opinię trzy mamy półkolonistów, aby w kilku słowach opowiedziały o wrażeniach swoich dzieci 😊:  

Półkolonie były super! Dzieci były zachwycone różnorodnością informacji, zajęć, przeżyć i atrakcji. Dzieci po przebywaniu cały dzień na dworze i po przejściu kilku kilometrów dziennie „padały jak muchy” i spały nieprzytomnie. Widok przymilającego się do opiekuna hipopotama albo rzucających się na jedzenie pelikanów , poranny ryk lwa są nieocenione. Na pewno mój Tomek będzie pamiętał te kolonie do końca życia.

Anna

Bardzo dziękuję (wspólnie z synem) za organizację półkolonii. Janek jest zachwycony, atrakcje, możliwość zwiedzania niedostępnych dla odwiedzających miejsc oraz pyszne jedzenie było w skali 10 na 11.

Agnieszka

Synek nie bardzo chętny do opowiadania, ale to, co opowiada – jest fajnie. Jest zmęczony i uśmiechnięty. Nie pamiętam, żeby już o 20 spał. Nasze pierwsze tego typu wyzwanie uważam za udane 😊 Dziękuje za taką możliwość.

Tatsiana

fb-share-icon