Ogłaszamy konkurs fotograficzny „Świat w czasie pandemii”!

Celem konkursu jest przedstawienie na fotografii zmieniającej się, we współczesnym świecie, rzeczywistości społeczno- kulturowej: konieczności utrzymania reżimu sanitarnego ze szczególnym uwzględnieniem konieczności używania masek i rękawiczek ochronnych oraz płynów do dezynfekcji. Pandemia spowodowała ciszę w miastach, w których opustoszały ulice i place oraz miejsca użyteczności publicznej. Poprzez konieczność kwarantanny i izolacji pandemia Covid 19 wpłynęła też na relacje społeczne poprzez zamknięcie się ludzi w domach, pracę zdalną i zdalne nauczanie.

Wykształciliśmy też inne nawyki, chociażby te związane ze sposobem spędzania wolnego czasu czy rozwojem nowych zainteresowań. Być może – i to byłby pozytywny wpływ pandemii – ten ostatni rok sprawił, że pomimo tych wszystkich ograniczeń obudziła się w nas przestrzeń wrażliwości na drugiego człowieka. Być może…

Zachęcamy do przedstawienia na fotografii codziennych, interesujących lub zaskakujących wydarzeń z życia człowieka czasów pandemii  oraz otaczającego go świata kultury, polityki, nauki i techniki lub sztuki. Mamy nadzieję, że pandemia jest już w odwrocie, i te Państwa prace będą jedynie dokumentacją czasu, który powoli zostawiamy za sobą.

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z Regulaminem! (kliknij tutaj aby pobrać regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym)

Fotografie należy nadesłać w formie elektronicznej na adres: fundacja@superdrob.pl z tematem „Konkurs Fotograficzny Świat W Czasie Pandemii” lub w formie wydrukowanej na adres pocztowy Fundacji. Prace należy wysłać z dołączonym formularzem rejestracyjnym, dostępnym w regulaminie konkursu.

Przyjmowanie prac fotograficznych do konkursu: 01–18.06.2021 r.

Główną nagrodą w konkursie jest aparat natychmiastowy typu palaroid wraz z akcesoriami.

 

fb-share-icon

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *