Wyniki konkursu „Świat w czasie pandemii”!

Miło nam poinformować o zakończeniu konkursu fotograficznego, którego laureatem jest Pani Emilia Skorek z oddziału w Lublinie! Praca konkursowa Pani Emilii zatytułowana ,,Izolacja’’ zdobyła najwięcej głosów wśród komisji składającej się z reprezentantów załóg z różnych lokalizacji, z których nadesłane zostały zgłoszenia. Nagrodę w postaci aparatu natychmiastowego typu ,,palaroid’’ (wraz z zapasem wkładów) dla zwycięzcy ufundowała Fundacja Uskrzydlamy!

 

Pani Emilia o sobie: Nazywam się Emilia Skorek. Pracuję w SuperDrob S.A. w oddziale w Lublinie od 2,5 roku jako główny planista.

Zamiłowanie do fotografii zaczęło się od zakupu aparatu fotograficznego w 2011 roku. Później był kurs podstaw fotografii sprezentowany przez siostrę, a później udział w spotkaniu organizacji studenckiej Grupy Fotografów Lubelskich, które przerodziło się w 6 lat uczęszczania i uczenia się od innych członków grupy, pasjonatów, amatorów, ale i zawodowych fotografów.

Wszystkie trzy zdjęcia to autoportrety wykonane bez pomocnika w moim mieszkaniu.
„Izolacja” powstała poprzez ustawienie statywu z aparatem na balkonie. W szybie okna łączą się dwa obrazy: człowieka zamkniętego w domu, oraz odbijający się świat zewnętrzny, za którym tęskni podczas lockdownu.
„Już można”. Tym zdjęciem chciałam pokazać zakończenie ograniczeń w postaci gestu zdejmowania maseczki i pomalowanych szminką jaskrawoczerwonych ust.
„Kwarantanna” powstała rok temu na potrzebę cyklicznego konkursu dla członków GFL o tym samym tytule. Moje skojarzenia z kwarantanną to brak kolorów, czystość, pustka, samotność. Stąd minimalistyczny portret ze szklanką mleka. Mleko, symbol zdrowia, wypełnia bielą środek, tworzy tło, wypiera z koloru, czyści sterylną przestrzeń kwarantanny.

Poniżej przedstawiamy wszystkie nadesłane prace konkursowe (kolejność losowa)

Gratulujemy!

fb-share-icon

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *