Super Piknik Rodzinny z okazji 30. rocznicy urodzin SuperDrob SA

W tym roku przypadają obchody 30-lecia SuperDrob SA, firmy, której jesteśmy twarzą. Uczciliśmy tę wyjątkową okazję w plenerze, organizując 2 września na terenie LKS Mazur Karczew – SUPER PIKNIK RODZINNY. Na wydarzenie zostali zaproszeni wszyscy Pracownicy z Polski i z zagranicy, razem ze swoimi rodzinami. Zależało nam, aby atmosfera sprzyjała integracji Pracowników i ich Rodzin na wielu płaszczyznach: kulturowej, sportowej i poznawczej. Nieskromnie możemy powiedzieć, że udało nam się to osiągnąć. Sobotni event zakończył się organizacyjnym sukcesem, znakomitą zabawą, a także dopisała frekwencja. Zgromadziło się ok. 2 tys. osób. Swoją obecnością zaszczycili nas również Goście Honorowi, m.in. Pani Barbara Socha – Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej wraz z Rodziną, Pan Krzysztof Szczegielniak – Starosta Otwocki, Pan Michał Rudzki – Burmistrz Karczewa czy Pan Ariel Sobczak – Prezes zarządu agencji pracy Solano Group.

Ta piknikowa impreza to doskonały przykład zjednoczenia ludzi z różnych nacji: Ukrainy, Mołdawii, Hiszpanii, Indonezji, Nepalu, Kirgistanu, Kolumbii i Polski. Pomimo, że jesteśmy od siebie różni, to paradoksalnie podobni. Wbrew pozorom, właśnie ta różnorodność nas łączy i to jest piękne.

Nietuzinkowa formuła wydarzenia, którą wzbogaciliśmy o wybrane atrakcje SuperFestiwalu Kultur, okazała się bardzo dobrą praktyką. W ferworze piknikowych emocji, pracownicy pochodzący z różnych stron świata zaprezentowali swoje dziedzictwo kulturowe i tradycyjne specjały kulinarne w połączeniu z degustacją. Dodatkowo, w samo południe na stadionie rozegrano SuperFestiwalowy mecz piłki nożnej, Drużyna SuperDrob vs Drużyna SuperDrob World. Event wyróżniał się swobodną atmosferą, sprzyjającą budowaniu dobrych relacji międzyludzkich i międzykulturowych pomiędzy pracownikami.

Super Piknik Rodzinny ma nie tylko walor integracyjny, ale również edukacyjny. Przygotowaliśmy ciekawy program i oprawę wydarzenia. Zapewniliśmy całe mnóstwo mądrych atrakcji dla dzieci, to m.in.: warsztaty pszczelarskie, spotkanie z psem przewodnikiem, warsztaty przybliżające dzieciom świat ludzi niewidomych, eksperymenty chemiczne oraz szkolenie z pierwszej pomocy. Nie zabrakło też dmuchańców, malowania buziek, kreatywnych gier i artystycznych zabaw. To była doskonała okazja do twórczego i aktywnego działania rodziców i dzieci razem. Zadbaliśmy również o dorosłych, dla których stworzyliśmy przestrzeń taneczną „na dechach” z profesjonalną obsługą muzyczną DJ-a. Hulanki i harce na parkiecie trwały do późnych godzin nocnych 😊. W międzyczasie, wieczorem rozpalono ognisko, przy którym można było piec kiełbaski, pogawędzić i rozkoszować się chwilą. I jak przystało na urodziny, o zmierzchu wjechały słodkości z jubileuszowym tortem na czele. Hucznie zaczęło się w okolicach godziny 21:00, gdy na niebie rozpoczął się wspaniały spektakl świetlny. Wszyscy obserwowali pokaz sztucznych ogni, który dodatkowo uświetnił wydarzenie, a zachwytom nie było końca. Na polu piknikowym zlokalizowane zostały strefy: relaksu, kulinarne (grill, firmowe produkty Multifoodowej Grupy SuperDrob SA i CPF Poland SA, egzotyczne dania z kuchni SuperFestiwalu Kultur), dziecięce, taneczna oraz sportowa. Każdy znalazł coś dla siebie.

Motywem przewodnim wydarzenia było 30-lecie SuperDrob S.A. Jednocześnie, była to forma podziękowania dla Pracowników za ich wieloletnie zaangażowanie i ciężką pracę. Nadrzędną wartością firmy jest człowiek. Stąd oprócz celebracji jubileuszy, organizowane są inne imprezy integracyjne, spotkania i pikniki firmowe, aby pracownicy mogli lepiej się poznać z zupełnie innej strony niż zawodowa. To ważne, aby dobrze czuli się w firmie i otoczeniu ludzi, z którymi współpracują. Odpowiedzialny pracodawca zaspokaja potrzeby swoich Pracowników. Niewątpliwie jedną z nich jest zapewnienie przestrzeni, na której mogą wspólnie spędzić czas i umacniać koleżeńskie więzi poza zakładem pracy.

Cieszymy się, że przyjazny charakter imprezy wpłynął korzystnie na rozwijanie więzi pomiędzy zespołami pracowniczymi oraz rodzinami. Wydarzenie przebiegło w klimacie życzliwości i radości, w niezwykle ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Ogromnie dziękujemy Wszystkim Organizacjom i Osobom wspomagającym i wspierającym nasze wydarzenie. Składamy ukłony w kierunku całej Grupy SOLANO (za uczynienie wydarzenia międzynarodowym), Centrum Kultury i Sportu w Karczewie, dyrektor Marcie Winiarek (za bezpłatne udostępnienie terenu), LKS Mazur Karczew (za wsparcie osobowe i techniczne), Fundacji ProHomini i Pani Marzenie Kondej, dyrektorce Szkoły nr 2 w Karczewie (za wsparcie wolontariuszy), Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu Koło nr 25 Karczew (za pomoc cateringową), Panu Michałowi Kik – prezesowi firmy FlexiJob (za sponsorowanie lodów) oraz Wolontariuszom (za wkład pracy i wszelką pomoc w realizowanych działaniach). Wszystkim, a zarazem każdemu z osobna jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazane serce, bezinteresowną pomoc, poświęcony czas i podzielenie się swoimi umiejętnościami. Gdyby nie Wasze zaangażowanie, pomocne dłonie, ciężka dobroczynna praca (nie raz do późnych godzin) i cały trud – nie doszłoby do organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Kłaniamy się Wam nisko i jeszcze raz ciepło DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy również firmom usługowym zewnętrznym za owocną współpracę i profesjonalną obsługę eventu.

Podziękowania należą się też naszym wspaniałym Gościom za tak liczne przybycie oraz stworzenie wesołej i rodzinnej atmosfery.

Wszyscy jesteście niezastąpieni!

ZOBACZ >> GALERIĘ ZDJĘĆ Z SUPER PIKNIKU RODZINNEGO W KARCZEWIE

Poniżej prezentujemy kilka życzliwych opinii od uczestników wydarzenia. Dziękujemy Wam za miłe, uskrzydlające komentarze. To wiele dla nas znaczy 😊

Serdecznie dziękuję w imieniu swoim i mojej rodzinki za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, że tak profesjonalnie można było to zorganizować, zachowując strefy bezpieczeństwa dla dzieci i rozrywki dla dorosłych. Atrakcji była moc, jedzonko było wyśmienite, wolontariat z górnej półki. Życzliwość, uprzejmość i kultura. Dla sponsorów, organizatorów, pracowników i wszystkich, którzy się do zorganizowania tak wspaniałego spotkania przyczynili – serdecznie dziękujemy.

Renata 

Rewelacyjnie zorganizowaliście ten piknik. Kawał dobrej roboty. Moje dzieci zachwycone.

Gosia

Było wspaniale wszystko zorganizowane!!! Każdy, kto robi imprezy tego typu powinien brać przykład z was. Rewelacyjnie było i dla małych i dla dużych. Super, że dali i pilnowali dmuchańców dla mniejszych by mogły też skorzystać. Nie pozwalali większym wchodzić na kulki. Pełen profesjonalizm z waszej strony!!! Ukłon dla Was. Zrobiliście show na całą Polskę.

Barbara

Było przecudnie. Jestem pod wrażeniem naprawdę. A moje dziecko było przeszczęśliwe. Gratulacje i dziękujemy 😊

Katarzyna

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie sobotniej imprezy z okazji 30-lecia SuperDrob. Mimo, że SuperFestiwal Kultur odbywał się co roku, to pierwszy raz z tak wspaniałą oprawą. Przeszło najśmielsze oczekiwania. Wielkie brawa za organizację. Pyszne jedzenie, zachwycający pokaz sztucznych ogni i piękne pokazy tańca z Nepalu. Pierwszy raz też można było się tak zintegrować z innymi narodowościami, zwłaszcza na parkiecie. Było ciekawie i mieliśmy okazję zatańczyć również coś egzotycznego. Fantastyczna impreza, jeszcze raz wielkie dzięki – bawiliśmy się do samego końca😊

Ania i Leszek

fb-share-icon