Wiosłowaliśmy w szczytnym celu! #WszyscydoWioseł

28 listopada odbyła się VI edycja akcji charytatywnej Fundacji Legii „Wszyscy do Wioseł”.

W tym roku zebrane środki trafiły do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i zostaną przeznaczone na wsparcie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Telefon ten funkcjonuje od 15 lat, miesięcznie korzysta z niego 4 500 dzieci w kryzysie. Każdego dnia, jak podaje Fundacja, średnio 18 młodych osób dzwoni na telefon zaufania w związku z myślami samobójczymi lub konkretnymi planami odebrania sobie życia.

Mieliśmy ogromną przyjemność wiosłować (na ergometrach w Strefie Premium Stadionu Legii) w tym szczytnym celu. Naszą Fundację reprezentowały 4 załogi, każda złożona z 4 wioślarzy o wielkich sercach. Wiosłowaliśmy przez 11 minut, czyli tyle, ile średnio trwa rozmowa z dzieckiem za pośrednictwem telefonu zaufania 116 111. Wpisowe dla każdej załogi wynosiło 300 zł, co pokrywa koszt 6 rozmów telefonicznych.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Łącznie na obiekcie Legii Warszawa wiosłowało 660 osób ze 165 załóg, w tym sportowcy m.in.: piłkarze stołecznego klubu, sztab szkoleniowy, koszykarze, wioślarze, a także aktorzy i dziennikarze.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w akcji Fundacji Legii „Wszyscy do Wioseł” w przyszłym roku! Do zobaczenia 😊

fb-share-icon