Piękno tkwi w różnorodności Kultur!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, 20 listopada 2022 roku odbył się długo wyczekiwany Międzynarodowy SuperFestiwal Kultur. Corocznie działająca przy firmie SuperDrob S.A. Fundacja Uskrzydlamy organizuje uroczyste obchody Festiwalu. Wydarzenie nie byłoby tak spektakularne bez wsparcia klubu sportowego Mazur Karczew oraz firmy Solano. Tegoroczne przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Otwockiego, a hasłem przewodnim IV edycji było „Piękno tkwi w różnorodności Kultur”. Impreza zawsze gromadzi kilkuset uczestników, kibiców piłki nożnej i tak też było tym razem. Co ciekawe, po raz kolejny powtórzyło się zwycięstwo drużyny z Ukrainy, która już od pierwszej edycji SuperFestiwalu zajmuje pierwsze miejsce na podium w rozgrywkach piłkarskich. Zwycięskie drużyny zostały „udekorowane” przez Starostę Powiatu Otwockiego i Burmistrza Karczewa. Zwieńczeniem eventu była degustacja kuchni świata.

Event po raz kolejny miał miejsce w Centrum Kultury i Sportu w Karczewie. Obiekt dysponuje bowiem dużą przestrzenią, zdolną pomieścić tłumy, których nie brakowało. W ferworze piłkarskich rozgrywek na trybunach rozlegał się głośny aplauz licznych kibiców. Pierwsze trzy miejsca na podium odpowiednio w kolejności zajęły drużyny z – Ukrainy, Polski oraz Mołdawii.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom piłkarskich zmagań składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za piękną rywalizację fair play.

Po turnieju na wszystkich obecnych czekały specjały kuchni świata – z Mołdawii, Kirgistanu, Kolumbii, Indonezji, Nepalu, Ukrainy czy Polski. Wszyscy mogli oddać się kulinarnej uczcie, podziwiając barwne stroje każdej z narodowości. Strefa kulinarna mieściła się zarówno wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz (grill, ognisko, kuchnia polowa). Co więcej, degustację poprzedziły niesamowite występy taneczne w wykonaniu zdolnych przedstawicielek z Nepalu i Kirgistanu.

Festiwal w wymiarze światowym

Wartością nadrzędną SuperFestiwalu Kultur jest i zawsze była integracja pracowników, za którą stoi prezentacja ich tradycji, kulinariów i dziedzictwa kulturowego z różnych krajów. Wydarzenie jest okazją, aby spojrzeć na siebie od zupełnie innej strony, tej sportowej i kulinarnej, a jednocześnie ukazać piękno i specyfikę każdego narodu. To również forma podziękowania za ogromny wkład pracy i ukłon wdzięczności w kierunku międzynarodowej załogi z SuperDrob.

Dziękujemy!

Wszystkim, chcemy ogromnie podziękować za wsparcie i życzliwą pomoc. Bardzo dziękujemy: Staroście Otwockiemu – Panu Krzysztofowi Szczegielniakowi, który sprawował Honorowy Patronat nad naszym wydarzeniem, głównym partnerom – SuperDrob S.A. i CPF Poland, Burmistrzowi Karczewa – Panu Michałowi Rudzkiemu, Współorganizatorowi – firmie Solano, klubowi Mazur Karczew, wszystkim Partnerom i Darczyńcom, naszym cudownym Wolontariuszkom i Wolontariuszom, Pracownikom z Centrum Kultury i Sportu w Karczewie, pracownikom firmy ochroniarskiej Seris oraz wszystkim gościom za tak liczne przybycie i aktywny udział.

Autorka filmu – Angelika Piwek z Centrum Kultury i Sportu w Karczewie

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia:

fb-share-icon

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *