Wywiad z Randą Ombach, Prezes Fundacji SuperDrob „Uskrzydlamy”

na temat projektu „Jastarnia dla Rodzin”

Powołując Fundację firma SuperDrob chciała dać wyraz temu, że trzeba dbać o swoich Pracowników i ich rodziny. To człowiek jest i powinien być najważniejszy. Fundacja Uskrzydlamy pomaga w rozwoju, realizacji pasji oraz umacnianiu więzi rodzinnych. Tym najbardziej potrzebującym otwiera nowe możliwości, po prostu – USKRZYDLA. Jednym z takich działań jest projekt „Jastarnia dla Rodzin” – koordynowany przez Randę Ombach.

Zespół PR: Co jest celem projektu „Jastarnia dla Rodzin” i w jaki sposób jest on realizowany?

Randa Ombach: Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby Pracowników Grupy Kapitałowej SuperDrob, którzy mają trudniejszą sytuację finansową. Umożliwiamy tym osobom spędzenie wakacji z rodziną, na które inaczej nie mogliby sobie pozwolić. Zależy nam również na tym, żeby wzmacniać więzi, by rodziny mogły spędzić jak najwięcej czasu razem. Ponadto, organizowane przez nas atrakcje służą inspiracji, aby po powrocie do swoich domów bardziej twórczo i kreatywnie spędzać czas (szczególnie w weekendy). Projekt „Jastarnia dla Rodzin” to sposób na odciągnięcie zarówno dzieci, jak i dorosłych od wszystkich mediów elektronicznych, których jest mnóstwo na co dzień. Pokazujemy rozmaite możliwości – kreatywne i aktywne formy na spędzanie czasu wolnego.

Zespół PR: Jaki zakres wsparcia obejmuje projekt?

Randa Ombach: Zapewniamy wszystko od A do Z – począwszy od przejazdu, noclegów, posiłków, aż po atrakcje, aby rodziny mogły skupić się wyłącznie na wspólnym czasie i odpoczynku.

Zespół PR: Kogo dotyczy projekt?

Randa Ombach: Pracowników z naszych spółek grupy kapitałowej.

Zespół PR: Kto może wziąć udział w projekcie?

Randa Ombach: Osoby potrzebujące, czyli znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej.

Zespół PR: Jakie osoby są zapraszane w pierwszej kolejności?

Randa Ombach: Są to na przykład: osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny z ciężko chorymi dziećmi czy osoby z trudną sytuacją finansową. Właśnie tego typu rodziny zapraszamy w pierwszej kolejności.

Zespół PR: Skąd wiadomo, która rodzina potrzebuje tego typu wsparcia?

Randa Ombach: Kontaktujemy się z przedstawicielami załogi w naszych różnych lokalizacjach, czyli z osobami, które powinny mieć świadomość tego, jak wygląda sytuacja materialna i życiowa swoich współpracowników.  

Zespół PR: Rodzina, która już raz uczestniczyła w projekcie, może ponownie wziąć w nim udział?

Randa Ombach: Staramy się, żeby co roku w projekcie uczestniczyły inne rodziny po to, aby dać szansę każdemu. Zdajemy sobie sprawę, że takich rodzin potrzebujących jest wiele, aczkolwiek zdarzają się rodziny w wyjątkowo trudnej sytuacji, którym umożliwiamy powtórny wyjazd.

Zespół PR: Od jak dawna realizowany jest projekt?

Randa Ombach: Jest to trzeci rok wyjazdów rodzinnych.

Zespół PR: Ile trwa tego rodzaju wyjazd wakacyjny?

Randa Ombach: Jest to 7-dniowy pobyt nad morzem w Jastarni w ostatnim tygodniu sierpnia.

Zespół PR: Skąd wzięła się koncepcja?

Randa Ombach: Wszystko zaczęło się od moich prywatnych wyjazdów do Jastarni z dziećmi z Domu Dziecka. Wówczas pod „swoimi skrzydłami” miałam czwórkę podopiecznych, z którymi jeździłam na wakacje. Te wyjazdy okazały się również inspiracją dla projektu Fundacji. Zorientowałam się, że to doskonałe miejsce dla rodzin. Dlatego w kolejnym, trzecim roku wzięłam także ze sobą jedną potrzebującą rodzinę.

Zespół PR: Czy w kolejnych wyjazdach uczestniczyło już więcej rodzin?

Randa Ombach: Tak, to grono się powiększało. Dwa lata temu było łącznie pięć rodzin. Natomiast w tym roku było ich piętnaście, a dokładnie 51 osób.

Zespół PR: W kolejnym roku przewidziana jest większa liczba uczestników?

Randa Ombach: W tym roku w projekcie wzięło udział piętnaście rodzin, jednak trudno powiedzieć, jak będzie w przyszłym. Z mojego punktu widzenia, jako koordynatora wyjazdu, piętnaście rodzin to optymalna liczba. Ogranicza nas również liczba miejsc w autokarze. Myślę więc, że będziemy starać się, żeby grupa liczyła około 50-55 osób.

Zespół PR: Czy projekt jest realizowany także w innych lokalizacjach?

Randa Ombach: Nie, zawsze w Jastarni.

Zespół PR: Dlaczego?

Randa Ombach: Głównym powodem jest znajdujący się tam ośrodek – prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga”, z którym współpracujemy od blisko 8 lat na zasadzie wzajemnego wsparcia. Oprócz tego, Jastarnia jest bardzo pięknym miasteczkiem wartym odwiedzenia i zwiedzenia. A jeśli chodzi o Półwysep Helski to miejsce unikatowe w skali Polski. Nie tylko ze względu na bogactwo atrakcji, jakie oferują kurorty, ale z powodu cudów natury. To ewenement przyrodniczy o niezwykłych walorach krajobrazowych. Naprawdę warto zobaczyć ten zdumiewający twór przyrody na własne oczy.

Zespół PR: Na czym polega ta współpraca?

Randa Ombach: Stowarzyszenie udostępnia swój Ośrodek dla naszych Rodzin, pomagając zorganizować nam wypoczynek, a my z kolei dla ich podopiecznych w ciągu całego roku przekazujemy produkty żywnościowe.

Zespół PR: Jakie atrakcje obejmował tegoroczny program projektu?

Randa Ombach: Zależało nam, żeby to była integracja, dlatego w atrakcjach uczestniczyły nie tylko dzieci, ale także dorośli. Staraliśmy się zapewnić jak najwięcej aktywności rodzinom, m.in. takich jak park linowy, wyjścia do kina, wyjazd do Władysławowa do Luna Parku, wizyta w Parku Ewolucji, w motylarni, wyjazd do Helu –  tam odwiedzenie fokarium i zwiedzanie bunkrów, wyjście na lody czy wspólne oglądanie zachodu słońca na molo w połączeniu z goframi.

Poza tym, w ośrodku do dyspozycji dzieci była świetlica, gdzie dzieci mogły malować oraz grać w gry planszowe. Mogły również korzystać z rowerków, makaronów do pływania czy piłek. Tak, aby miały się czym zająć także na miejscu. Największą jednak atrakcją było oczywiście morze. W wolnym czasie rodziny mogły korzystać z jego uroków – plażować czy spacerować. 

Zespół PR: Jakie są wrażenia uczestników?

Randa Ombach: Najlepszą odpowiedzią będą opinie samych rodzin. Proszę zobaczyć, otrzymaliśmy wiele pozytywnych i życzliwych wiadomości.

Chcielibyśmy z całego serca złożyć ogromne  podziękowania Fundacji SuperDrob Uskrzydlamy za przepiękne wakacje w Jastarni. To był niesamowity czas  dla całej naszej rodziny, spędzony wśród wspaniałych ludzi. Jesteśmy wzruszeni i szczęśliwi, że mogliśmy tam być. Dodaliście nam Państwo skrzydeł i energii, Czujemy ogromną wdzięczność i dobro, którym się z nami dzielicie. I  jako wisienka na torcie dziękujemy niezastąpionej i nieocenionej Pani Randzie. Jest to wspaniała kobieta o ogromnym i wrażliwym  sercu. Wierzymy, że zarówno miłość jak i dobro, które dajecie – wróci do Państwa ze zdwojoną siłą … DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM

Aneta, Mariusz, Zuzancia i Nikola (SuperTrans, Karczew)

Nasza Rodzina  wspierała się nawzajem. bo wiemy, że najlepszą rzeczą, jaką możemy dać dzieciom to odbudowany pełen ciepła i bezpieczeństwa rodzinny dom. Wyjazd do Jastarni dał nam taką przestrzeń, żeby razem pobyć. piękne morze, spacery, pyszne domowe jedzenie i wiele atrakcji…

To wszystko dawało szansę, by świetnie spędzić czas w otoczeniu własnej Rodziny i gronie innych Rodzin z grupy SuperDrob. Bardzo dziękujemy Fundacji „Uskrzydlamy” za możliwość wyjazdu i pobytu w Jastarni. Ze względu na swój status ekonomiczny nie moglibyśmy sobie pozwolić na organizację wyjazdu wakacyjnego we własnym zakresie. Pani Rando  dziękujemy za opiekę, wsparcie, miłość, jaką otoczyła Pani nas Wszystkich.

Karolina z Rodziną (SuperDrob, Karczew)

Bardzo jesteśmy zadowoleni z wyjazdu do Jastarni. Razem mogliśmy wypoczywać , spacerować, kąpać się, korzystać z wielu atrakcji i wspaniałych posiłków. Było nam ogromnie miło, bo na każdym kroku byliśmy otoczeni troską. Dzieci miały zapewnione dużo ciekawych atrakcji. Tym bardziej cieszymy się z tego wyjazdu, bo gdyby nie Fundacja „Uskrzydlamy” na pewno nie udałoby nam się pojechać na urlop i być tak pięknym miejscu, gdzie poznaliśmy Panią Randę i wiele osób z firmy SuperDrob.

Magdalena, Ewcia, Adaś, Karolka i Andrzej (SuperDrob, Lublin)

Dzięki wakacyjnemu wyjazdowi do Jastarni poznałam bardzo wielu niesamowitych ludzi i super spędziłam czas z Rodziną. A to wszystko zawdzięczam Fundacji „Uskrzydlamy” pod przewodnictwem Pani Randy. Dziękujemy.

Lucyna z Rodziną (SuperDrob, Lublin)

Chcielibyśmy jeszcze raz bardzo podziękować Fundacji SuperDrob Uskrzydlamy, a w szczególności Pani Randzie za wspaniały tydzień, który mogliśmy po raz kolejny spędzić w Jastarni z cudownymi ludźmi, dzięki którym czuliśmy się jakbyśmy byli jedną wielką dużą rodziną. Był to dla nas czas, w którym mogliśmy odpocząć od codziennych problemów, chociaż na chwilę o nich zapomnieć, bo nawet nie było czasu o nich myśleć. Dzięki atrakcjom, które były dla nas organizowane, dni mijały nam błyskawicznie, dzieci nie miały czasu na nudę. Wszystkie atrakcje i wycieczki były wspaniałe, nawet dorośli mogli poczuć się jak dzieci i przypomnieć sobie w czym tkwi cały sekret, żeby znów spojrzeć na świat oczami dziecka i poczuć się beztrosko oraz przypomnieć sobie, że życie jest piękne tylko trzeba odpowiednio na nie patrzeć. 

Dorota z Patrycją, Norbertem i Natanem (ŁukPasz, Łuków)

Dla nas wakacje w Jastarni w tak pięknym miejscu były bardzo fajnym, miło spędzonym czasem. Każdego dnia extra atrakcje zapewnione, dobre jedzenie. Wszystkim bardzo się podobało. Dla naszej 5 osobowej rodziny był to szczęśliwy czas.

Irek (SuperDrob, Lublin)

Chciałam bardzo podziękować Państwu za organizację wakacji w Jastarni – były to jedne z najwspanialszych wakacji w życiu naszych dzieci! Organizatorka tegorocznych wakacji – Pani Randa – dbała o każdy szczegół, by nasze dzieci były na tych wakacjach szczęśliwe. Były organizowane wycieczki do ciekawych miejsc, wartych uwagi szczególnie dla dzieci. Niesamowicie spodobał się nam Luna Park we Władysławowie. Mieszkaliśmy 100 m od morza! – nigdy nawet ja tak blisko morza nie mieszkałam, a powietrze było tak czyste i świeże. Na miejscu było też bardzo dobre jedzenie, obiady były w domowym stylu, przepyszne – za co też chciałam wyrazić wdzięczność. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim Państwu na czele z Panią Randą za możliwość wspólnego wypoczywania w tak pięknym i wyjątkowym miejscu, gdyż naprawdę nie spodziewaliśmy się w naszej rodzinie, że otrzymamy taką możliwość.

Joanna mama Marysi i Małgosi

W tym roku po raz pierwszy w swoim życiu wyjechałam z synem na wczasy zaoferowane przez Fundację SuperDrob „Uskrzydlamy”. Byliśmy w Jastarni. Powiem Wam, że to było dla nas mega doświadczenie. Zobaczyliśmy tyle fajnych rzeczy, na które w życiu nie moglibyśmy sobie pozwolić. Zwiedzaliśmy bez ustanku, nie było czasu myśleć o życiu codziennym i jego troskach. Kwatery udzieliło nam Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga”. Jedzenie jak u mamy, kadra – ludzie z powołania, widać, że lubią to, co robią.

Serdeczne dzięki za możliwość spędzenia czasu w tak wspaniałym towarzystwie!

Iwona z synem Olkiem (SuperDrob, Goleniów)

W imieniu mojej rodziny, pragnę serdecznie podziękować Fundacji SuperDrob Uskrzydlamy za zorganizowanie i sfinansowanie nam wyjazdu na wypoczynek wakacyjny do pięknej Jastarni. Wraz z mężem i dziećmi mogliśmy cieszyć się urokami tego miejsca, gdzie każdy dzień był dla nas wspaniałą przygodą, choć aura nie zawsze była sprzyjająca. Nie było czasu na nudę, gdyż każdy dzień obfitował w różnorodne atrakcje. Spacery nad morze, wyjazdy na wycieczki, wypady do kina i na lody, będziemy miło i długo wspominać. Dziękuję, w szczególności naszej wspaniałej, oddanej Pani Prezes Randzie Ombach za zaangażowanie, życzliwość i troskę.

Dorota z rodziną (SuperDrob, Karczew)

Moja rodzina i ja spędziliśmy ostatni wakacyjny tydzień sierpnia w Jastarni w ośrodku Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga”. To bardzo fajne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi – cały teren bezpieczny, ogrodzony, z placem zabaw. Domki dość małe, ale przytulne. Sanitariaty w formie pawilonów. Do morza 10-15 min spacerkiem. Zatoka zaraz za ogrodzeniem. Posiłki 3 razy dziennie, bardzo smaczne, jak domowe. Fundacja zorganizowała dla nas wiele różnych atrakcji. Jeździliśmy do Władysławowa oglądać foki, do Parku Ewolucji, do motylarni i do wesołego miasteczka we Władysławowie. Chodziliśmy do kina, na lody i gofry. Było bardzo fajnie, niesamowicie ciekawie!!!! Serdecznie dziękujemy Fundacji SuperDrob Uskrzydlamy za rozrywkę, którą dla nas zorganizowaliście, za możliwość zdobycia tak niesamowitych emocji i wrażeń. Dziękujemy za przypomnienie nam, jak ważne jest spędzanie czasu z rodziną!!!

Igor, Katia, Mark (Superdrob, Goleniów)

To był uroczy wyjazd do Jastarni w ostatni tydzień wakacji. Fundacja SuperDrob Uskrzydlamy zapewniła dużo atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również całych rodzin. Byliśmy otoczeni fajną ekipą, a Pani Randa to bardzo miła, ciepła i serdeczna osoba. Oby na tym świecie więcej takich ludzi.

Aneta (Superdrob, Łodź)

„Moje wakacje w tym roku spędziłem nad Morzem Bałtyckim w Jastarni. Byłem tam z mamą dzięki Fundacji SuperDrob Uskrzydlamy z mamy pracy. Bardzo podobały mi się wycieczki do kina, spacery, kąpiele w morzu, ale najbardziej zapamiętam wyjazd do fokarium – pierwszy raz w życiu widziałem prawdziwe foki! Muszę jeszcze wspomnieć o parku linowym, gdzie sam przeszedłem trasę. Na tych wakacjach było też mnóstwo lodów i gofrów😉 i oczywiście dużo uśmiechów i dobrej zabawy . Te wakacje zapamiętam jako najbardziej aktywne i najbardziej udane. W Jastarni poznałem fajnych kolegów. Z Karolem, Adamem oraz ich siostrą Ewą bardzo się zaprzyjaźniłem. Ich tata pracuje w SuperDrob.  Nigdy nie zapomnę tak super spędzonego czasu w wakacje!”

Robert (10 lat)

„Moja opinia to same superlatywy. Dobrze spędzony czas z fajnymi ludźmi. Dobra zabawa, ale i wyciszenie. Aż szkoda, że trzeba było wracać…”

Irena – mama Roberta (SuperDrob Karczew)

Zespół PR: Po tak wdzięcznych opiniach widać, jak wiele dobrego przynosi wsparcie Fundacji i realizacja projektu „Jastarnia dla Rodzin”. Czyli za rok możemy spodziewać się kolejnego wyjazdu nad morze?

Randa Ombach: Tak, jak najbardziej. Będziemy ponownie zapraszać rodziny. Planujemy ten projekt kontynuować, kolejny czwarty już rok. Dodam jeszcze, że zawsze odbywa się to w ostatnim tygodniu sierpnia.

Zespół PR: Już tak na zakończenie – kilka słów zachęty dla kolejnych, przyszłych uczestników.

Randa Ombach: Jeżeli ktoś potrzebuje wsparcia i zależy mu na rodzinie i dzieciach to Fundacja służy pomocą. Właśnie poprzez tego typu wyjazd rodzinny do Jastarni,  staramy się podarować wszystkim czas i przestrzeń, żeby się zintegrować oraz doświadczyć samych najlepszych, niezapomnianych chwil z rodziną. Dlatego, osoby potrzebujące zachęcamy do kontaktu z Fundacją, będziemy starali się wesprzeć rodziny w takiej wakacyjnej formie. Zachęcamy też do śledzenia działań Fundacji, która oferuje wsparcie również w innych obszarach, przyznając np. stypendia edukacyjne dzieciom pracowników grupy kapitałowej SuperDrob.

Dziękujemy za rozmowę.

fb-share-icon

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *